Lvice a Had-1.kapitola

13. července 2008 v 18:11 | Iva |  povídky
tak je tu první kapitola tak ji zkuste ohodnotit.

Byl pozdní večer a Harry, Ron a Hermiona se přemístili k lesu kus od Londýna. Smyšlenkou klidného utáboření. Ovšem bohužel pro ně už tam na ně v kruhu čekali smrtijedi. Byli lapeni a neměli jak utéct.
"Podívejte, kdo nás poctil svou přítomností." začal se mu vysmívat Lucius Malfoy.
"Co tady děláte Malfoyi nikdo vás sem nezval" vyštěkl Harry.
"No můžete hádat třikrát, ale myslím, že s vaší inteligencí by ste to mohl zvládnout hned na poprvé"pronesl Malfoy tím způsobem, aby Harryho vyprovokoval.
Hary se však jen usmál nad tou ironií, chtěli tu strávit klidnou noc, ale ted ho chytí a odvedou k Voldemortovi, aby ho zabil. Byli na této cestě už několk týdnů, měli za úkol vypátrat bytek viteálů a zničit.
"Konec hraní Pottere!" Vyštěkl Malfoy a hodil po Harrym nějaký předmět.Harry na to jen vyjeveně hleděl, nečekal, že by po něm měli smrtijedi začít házet předmětama. Ale jediný kdo stihl včas zareagovat byla Haremiona. Stoupla si před Harryho a čekala co se bude dít až do ní ten předmět narazí. Byl to pozlacený míček velice podobný zlatonce, která se používá při famfrpálu. Mia už jen odpočítávala vtěřiny a očkávala to nejhorší, ale to co se doopravdy stalo ne. Míček do ní narazil a v tu chvíli Mia zmizela a ocitla se ve víru barev. Mazitím se Ronovi v tom zmatku povedlo popadnout Harryho za tuku a přemístili se pryč. Když začalo pomalu Luciusovi docházet co se to tu stalo výrazně zbledl, věděl že pokud při této akci selže čeká ho trest. A to pravděpodobně umučení a následná smrt.

V Temném sídle:
Pán zla napjatě očekával až mu jeho smrtijedi pošlou Pottera podle plánu, který vymyslel. Na zkrácení dlouhé chvíle začal vymýšlet uspokojivý trest pro Malfoye, když opět selže. Po tváři se mu rozlil škodolibý úsměv, když si vzpoměl co pro Lusiuse je největší poklad, co nejvíce na světě miluje. Je to samozřejmě jeho rodinka a především jeho synáček, který je mírně rozmazlený. Bude na něj muset trochu dohlédnout. Když tak přemýšlel objevil se záblesk a dytý dopad na podlahu. Jakmile tam vzhlédl objevil se mu na tváři lehce překvapený výraz, ale hned ho skoval za chladnou ledovou masku bez emocí. Čekal něco jiného nevěděl co se stalo rozhodně nemyslel, že by mu Lucius místo Pottera poslal jeho přítelkyni z mudlovské rodiny. Už o ní slyšel prý byla velmi chtrá a bystrá, ale to ji stejně nezachrání! Když se Hermiona jakš takš vzpamatovala a uvědomila si co se stalo, začala se rozhlížet kolem sebe. Zarazila se až pohledem před sebe. Uviděla velký zlatý trůn na, kterém seděl mladý muž s leskle hnědými vlasy, červenýma očima a pěkně vypracovanou postavou. Nevěděl co to má znamená jelikož na jeho místě předpokládala, že uvidí sedět hadího muže s lesklou bílou pletí a obličejem podobný hadovi, kterého na konci pátého ročníku zahlédla na ministerstvu na, které se vydali, aby zachránili Harryho kmotra Siriuse. Bohužel všichni víme jak to dopadlo. Jediné co ji bylo divné byly ty jeho oči, byly rudé když si náhle uvědomila, že to musí být Voldemort ve své mladé podobě než se začal měnit na hadí zrůdu. Musela ač nerada přiznat, že takhle vypadal velmi sexy. Ale dlouho se nad touto myšlenkou nepozastavila stále si moc dobře uvědomovala, že je v obrovském nebezpečí a podvědomě počítala každou vteřinu, která ji zbývala pře tím než se tu bude svíjet v nesnesitelných křečích bolesti pod vlivem kletby cruciatus. Už ten obrovský proud myšlenek, které se především točily kolem toho co bude následovat, nevydržela a omdlela,svalila se na podlahu nejevila žádné známky života. Lord Voldemort ji pozoroval, viděl v jejích očí strach i to jak si ho se zájmem pohlížela, určitě ji už došlo o koho jde. Nyní byla řada na něm, aby si ji prohlížel. Měla malou a křehkou postavu, připadalo mu, že i sebemenší dotyk by ji musel ublížit. Na obličeji měla malý noc a pod ním hezky tvarované, růžové rty. Její čokoládové oči nyní byli schované za víčky, přesto stačil postřehnout jejich barvu, když je měla otevřené a pozorovala ho. Vůbec nevěděl co si o ní má myslet, byla velmi hezká i když si to vůbec nechtěl přiznat. Zrovna když se rozhodoval co sní udělá dál, začaly se do sálu přemistovat jeho věrní smrtijedi. Když už tam byly všichni očekával jen na Luciusovo hlášení. Lucius stanul před ním, poklonil se svému Pánu a čekal kdy jej stihne trest za zmaření akce před , kterou mu jeho Pán jasně řekl, že jeho opětovné selhání rozhodně tolerovat nebude. Pán zla na něj pohlédl a viděl muže, který byl bílí jako stěna a v jeho tváři se odrážela čirá hrůza z toho co bude následovat.

V Deanově lese:
Harry s Ronem se přemístili k lesu ve kterém už dříve tábořili. Vůbec nevěděli co mají dělat měli obrovský strach, strach o svoji kamarádku. I když pro Rona to nebyla jenom kamarádka nebo spolužačka ze školy, miloval ji, ano to bylo to správné slovo i když ji nikdy pravdu o tom co k ní cítí neřekl a ted toho velmi litoval, věděl že už ji nikdy nemusí vidět.
" Je to moje vina, neměl sem vám dovolit, aby jste šli semnou." začal se obvinovat Harry. Ale Ron to odmítl se slovy:
"Ne Harry ty za to nemůžeš, my jsme s tebou šli přeci dobrovolně a věděli jsme o tom ryziku a nebezpečí. Hermiona to udělala jen, aby tě ochránila a tys mohl dokončit tuhle cestu. Pokud se tu zhroutíš a vzdáš to tak to udělala úplně zbytečně." snažil se Ron uklidnit svého kamaráda i když byl na něj naštvaný, že nic neudělal, věděl že se nemůžou ted sesypat nebo hádat, protože takhle by ji určitě nemohli pomoct. Přemýšlel co budou dělat dál když znovu promluvil.
"Měly bychom jít za Brumbálem ten jediný ji může ještě zachránit."
Harry věděl, že má Ron pravdu a souhlasil s ním, že půjsou za ředitelem Bradavické školy čar a kouzel. Okamžitě se přemístili před Bradavickou bránu a mířili rovnou do ředitelovi kanceláře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tak jak pak se vám líbí můj blogísek???

Joo je moc pěknej
dobrý, jde to
no nic moc
je to děs

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama